שאלות ותשובות

 
1. 177% רווח נשמע טוב מכדי להיות אמיתי. איך אתם מסבירים את אחוז הרווח הזה?
1. רווח זה תמיד עניין של חישוב, הכנסות פחות הוצאות. אנחנו יודעים מה העלויות הצפויות לנו נכון להיום: מחיר הקרקע, אדריכלים, הוצאות משפטיות, תקורה וכו'. בצד ההכנסה, אנחנו יודעים את המחיר הנוכחי של פרויקטים דומים באותו אזור. החישובים שלנו מבוססים תמיד על מחירי השוק הנוכחיים, עלויות ריאליות כמו גם הכנסות ריאליות, לא על המחיר שאנחנו חושבים שיהיה בעתיד. בחישוב שלנו, המבוסס על המספרים האמיתיים שקיימים כרגע, הרווח יוצא 177%, אולם מאחר שאנו מצפים להתחיל למכור בשנה הבאה, וזה די ברור לכולם בתחום הנדל"ן בבולגריה שהמחירים בעלייה, כפי שאנו כבר רואים היום בפלובדיב, ייתכן בהחלט שהרווח יהיה גבוה יותר.
 
2. אילו ערבויות יש לי?
2. הערבויות שיש למשקיע הן:
א. כל משקיע מקבל מניות בחברה הבולגרית. למשקיעים, בעלי המניות, יש זכות הצבעה בהתאם לחלק שלהם בחברה, באופן שווה בדיוק כמו ליזמים.
ב. בחוזה ההשקעה עליו חותם המשקיע, מובטח כי המשקיע יקבל החזר מלא של ההשקעה לפני שהרווחים מתחלקים בין בעלי המניות והיזמים.
ג. כל המשקיעים מקבלים דו"חות כספיים רבעוניים.
ד. המשקיעים זוכים בשקיפות מלאה כפי מובטח בחוזה ההשקעה.
 
3. כמה צריך להשקיע כדי להיות חלק מהעסקה? 
3. הסכום המינימלי להשקעה: 29,700 € (כ- 150,000 שקלים).
הסכום המקסימלי להשקעה: 217,800 € (כ- 1,100,000 שקלים).
 
4. האם יש לי מעורבות בהשקעה?
4. המשקיעים לא צריכים להיות מעורבים בפרויקט מאחר שאנו לוקחים אחריות מלאה על כל שלבי הפרויקט, כולל מכירת הפרויקט וניהול הפרויקט לאחר סיום הבנייה. עם זאת, אם למשקיע ניסיון במקרקעין או בתחום הבניין, אנו מקדמים בברכה כל שיתוף בידע מקצועי.
 
5. האם אני מקבל דירה עבור ההשקעה שלי? מה אני מקבל?
5. המשקיעים מקבלים רווחים מהפרויקט. המשקיעים לא מקבלים דירה אלא זו הזדמנות עסקית המאפשרת להם להיות חלק מפרויקט השקעה יזמי גדול ורווחי. כספי ההשקעות משמשים לרכישת קרקעות ועבור קבלת היתרי בנייה. משמעות הדבר היא כי המשקיע קונה אחוז בבעלות החברה, או במילים אחרות, אחוז ברווחי החברה כולה. המשקיע מקבל מניות של החברה על פי ההשקעה שלו ומקבל רווחים מהפרויקט כולו על פי חלקו.
 
6. למה אתם משתמשים בכסף של משקיעים? למה לא לקחת הלוואה מהבנק? למה לוותר על 60% מהרווחים למשקיעים?
6. לפני הכל זוהי פילוסופיית החיים של נפתלי הלוי, מנכ"ל HGS. כמייסדי החברה נרוויח פחות אבל הפרויקט הופך לפרויקט נדל"ן בסיכון נמוך מאוד.
 
כאשר יזמים רוכשים קרקע לפיתוח נדל"ן, הם לא יודעים בדיוק מתי הם יתחילו לבנות. ישנם גורמים רבים אשר משפיעים על ההחלטה להתחיל לבנות, למשל הזמן שנדרש כדי לקבל היתרי בנייה, מצב שוק הנדל"ן וכו'. כל יזמי הנדל"ן שלוקחים הלוואות מהבנק כדי לרכוש קרקעות למטרות פיתוח יודעים שהם נכנסים למצב סיכון גבוה מאוד מרגע שהם לוקחים את ההלוואה לבנק, הם חייבים לשלם סכומי כסף גדולים לבנק מדי חודש כדי לשלם את ההלוואה. ראינו איך זה עבד בשלוש השנים האחרונות במהלך המשבר הכלכלי העולמי שבו אלפי חברות לפיתוח נדל"ני פשטו את הרגל מסיבה זו בדיוק. הן רכשו אדמות בכספי הבנק, וכאשר פגע המיתון בעולם ולא היו מכירות, לא היה כסף לשלם לבנק את התשלום החודשי, הן פשטו את הרגל ואיבדו את הפרויקטים. אנחנו לא רוצים להיות במצב הזה. אנחנו מעדיפים להרוויח פחות אבל גם להימנע לחלוטין מסיכון זה.
 
אנו מוותרים על 60% מהרווחים אבל זה גם אמצעי הגנה עלינו מפני לחץ פיננסי של הבנקים. זה מאפשר לנו לשמור על הכסף של המשקיעים ולמקסם רווחים על ידי מכירת הבניין כאשר השוק חזק ולא מתוך לחץ של הבנק. דרך זו של מימון נדל"ן להשקעה הוכיחה עצמה בעבר עבור המשקיעים שלנו. בעוד חברות פיתוח רבות ברחבי העולם פשטו את הרגל בתקופת המיתון, אנחנו המשכנו לעבוד בפיתוח הפרויקטים שלנו. כמייסדים נרוויח פחות, אבל אנחנו יודעים שההשקעה היא בטוחה.
 
7. אנחנו יכולים לדבר עם משקיעים שכבר השקיעו עם HGS?
7. מובן. אפשר גם לקרוא את דעתם בדף המלצות משקיעים וגם לשוחח איתם ישירות.

8. כמה מיסים אצטרך לשלם בבולגריה?
8. בבולגריה יש מבנה מס מצוין עבור משקיעים. זהו המיסוי הנמוך ביותר בכל אירופה.
המס על רווחים בבולגריה הוא 10%. מס דיבידנד בבולגריה הוא 5%.
 
9. מתי אקבל את הרווחים שלי?
9. ל- HGS יש לוחות זמנים, אבל הפילוסופיה הכלכלית שלנו היא למקסם רווחים תוך שמירה על לקיחת מינימום סיכונים, לכן אנו מעדיפים להתחיל את תהליך הבנייה בזמן הטוב ביותר מבחינת השוק. אנו מצפים לקבל היתרי בנייה תוך שנה ואז להתחיל למכור. אנו צופים כי תוך שנה נסיים למכור ואז להחזיר את קרן ההשקעה למשקיעים. במהלך השנה השניה לפרויקט, אנו מצפים לשלם את רוב הרווחים, ובתום הפרויקט, בשנתו השלישית אנו מצפים לחלק את יתרת הרווחים מהפרויקט.
 
אם יש לכם עוד שאלות, אל תהססו להתקשר אלי, ברברה 050-7235981 או לשלוח את שאלותיכם לדוא"ל שלי [email protected]