יזמות והשקעות נדלן בבולגריה

נדל"ן בבולגריה הוא תחום יזמי בו משקיעים רבים בוחרים להתמקד, גם אנחנו. לצוות HGS היכרות ונסיון רב עם המערכת העסקית בבולגריה כמו גם קשרים ברשויות המקומיות וברשויות ממשלתיות רלוונטיות לפיתוח נדל"ן.
הרווח היזמי הגבוה בפרויקטים של חברת HGS מתאפשר משום שאת הקרקעות רכשנו במחיר נמוך בהרבה ממחיר השוק הריאלי, ומשום שבעזרת מנגנון החברה בבולגריה עלויות הפיתוח והבנייה שלנו נמוכות במיוחד. יתרונות אלה מביאים לצפי רווחים של 177% תשואה על ההשקעה בסיום הפרויקטים.
 

 
תחום השקעות נדל"ן בחו"ל חולש על אירופה ולא פוסח על מזרח היבשת. עם חקיקת חוק לעידוד יזמות בבולגריה של משקיעים זרים, בולגריה נכנסה לשוק האירופי ב-2007 כחלון הזדמנויות נדיר ומנצנץ. מסתמן כי מיקומה האסטרטגי, תמיכת האיחוד האירופי וראש הממשלה החדש, אשר שם לו לדגל התפתחות כלכלית אדירה, הופכים את בולגריה ליעד כלכלי בעל פוטנציאל אדיר עד לשנת 2014. פונציאל זה בא לידי ביטוי בכל הסקטורים בכללם נדלן בבולגריה .
 
חלק ניכר מהסכומים העצומים שמושקעים על ידי ממשלת בולגריה והאיחוד האירופי בפיתוח הכלכלה במדינה, מחולק גם ליזמים מקומיים וזרים. וכל זאת, על מגש של כסף. למעשה, מדובר בחלון הזדמנויות נדיר למשקיעים זרים. האיחוד האירופי השכיל להבחין כי משאביה, מיקומה ויכולותיה של בולגריה - לא באים לידי מימוש, והחליט להעניק מיליארדי יורו לפיתוח כלכלת המדינה. כאמור, יזמות בבולגריה, השקעות בבולגריה כבר בימים אלה, הינה צעד אסטרטגי וכלכלי מבטיח.
 
האיחוד האירופי רואה כיום בבולגריה כפרוזדור כלכלי ליבוא סחורות בין המזרח הרחוק למדינות אירופה, דוגמת טורקיה, יוון ואיטליה, ותומך בבולגריה למטרה זו. האיחוד האירופי משקיע בבולגריה מיליארדי יורו לפיתוח נתיבי תחבורה, כגון כבישים, נמלי תעופה, תשתיות, אוטוסטרדות ונמלים בחופי הים השחור. נמל התעופה בפלובדיב, משמש ליבוא סחורות ללא מיסוי - במידה והסחורות מיועדות לשינוע למדינות אחרות באירופה. מרכזים לוגסטיים עצומים של מדינות אירופאיות יושבים באזור פלובדיב, אשר משמשים את מדינות האיחוד האירופי לאחסון סחורות מיובאות.
 
בולגריה מורכבת, בין היתר, מאזורים נידחים - אלפי כפרים שמסביבם אין מספיק מקורות פרנסה. עובדה זו גורמת להגירה מסיבית לערים הגדולות וחיפוש מקורות פרנסה, נדלן בבולגריה כבר מזמן הפך שם נרדף להגירה זו, וכי משקיעים רבים המחפשים השקעות נדלן בחו"ל מבצעים השקעות בבולגריה. ראש ממשלת בולגריה, בעל חזון כלכלי מרשים, יחד עם האיחוד האירופי החליט להפעיל תכנית כלכלית אשר אחד מיעדיה - הבאת יזמות מחוץ למדינה. זאת מתוך ידיעה כי העולם הסובב את המדינה מבצע השקעות נדל"ן בחו"ל ואת המשקיעים האלו הוא מבקש למשוך לבצע השקעות בבולגריה. נדלן בבולגריה מהווה נתח משמעותי מהשקעות זרות אלו.
הצמיחה הכלכלית של בולגריה מהווה הזדמנות נדירה, השקעות בבולגריה הינו תחום אטרקטיבי הן לזרים והן למקומיים. עם כניסתה של בולגריה לאיחוד האירופי, בשנת 2007, האיחוד שם לעצמו מטרה להעלות את רמת החיים בבולגריה, משמע, לייצב את כלכלת המדינה. לפיכך, השקעות בולגריה מכל סוג: מפעל חקלאי, יצרני, טכנולוגיה עילית, אנרגיה ירוקה או מיזם תיירות, מקבלות הטבות מיוחדות, דוגמת מענקים בגובה עד 70%.
 
האיחוד האירופי יעניק שנת תשלום של משכורות ו-0% מס ל-10 שנות המפעל לעסקים ומפעלים שיקומו באזורים מוכי אבטלה בבולגריה. השקעות בולגריה נהנות מיתרון חשוב נוסף, היות כוח האדם בבולגריה הזול ביותר באירופה.
 
לצד המענקים של האיחוד האירופי, ממשלת בולגריה גובה 10% בלבד על מס חברות על מנת לעודד חברות זרות ומקומיות להקים מיזמים וחברות שיולידו תעסוקה. הטבות אלה מותירות את בעלי העסקים עם רווח נקי גדול בסוף היום. וזה רק על קצה המזלג.
 
ממשלת בולגריה עושה מאמצים ניכרים כדי להביא משקיעים זרים למדינה. פקידי בירוקרטיה אומנו ויועדו לקבל את פניו של המשקיע הזר ולהקל עליו את תהליך הקליטה והשינוע. ממשלת בולגריה והאיחוד האירופי משדרות את המסר - השקעות בולגריה - רק תבואו! יזמות בבולגריה זו הזדמנות כלכלית היסטורית.
 
למידע נוסף צור קשר