קבוצות רכישה

קבוצות רכישה, לא רק מה שחשבתם
 
 
אם קבוצות רכישה היו מזון, סביר להניח שהם היו פרוזן יוגורט. בשנתיים האחרונות לאן שלא פנית ולאן שלא הלכת, כל מה ששמעת זה מתארגנת קבוצת רכישה פה קבוצת רכישה שם. פתאום כולם רוצים להיות חלק בטרנד של קבוצת רכישה כזו או אחרת עם חלומות של רווחים וחיסכון במחיר הדירה. אז זהו שלא כדאי לרוץ אחר החלומות כל כך מהר. מעבר לרגולציות כאלו או אחרות שמאיימות על אטרקטיביות של קבוצות רכישה, יש לקחת עוד נתון אחד חשוב מאוד. תחת איזו קורת גג הקבוצה אליה אתה שייך נמצאת.
 
האם אתה עובר רק דרך צינור שיווקי שמחבר אותך לקבוצת רכישה ועוזב אותך לנפשך, או שמא זהו גוף שנותן לך הגנה וליווי מלא. בקיצור בית.
 
קבוצת רכישה יכולה להתקיים ביותר מצורה אחת. נדלן בארץ, נדלן חו"ל. יש להבדיל את המושג קבוצת רכישה אחד מהשני.
 
כאמור הקבוצה הראשונה והנפוצה ביותר היא קבוצה ישראלית בדר"כ שמתארגנת או שמאורגנת ע"י גוף יזמי מסוים שהמטרה היא הקמתו של פרויקט מגורים. במקרים מסוימים הפרויקט מנוהל ע"י אחד החברים אשר לו גם ידע בתחום, במקרים אחרים הגוף המארגן מלווה את התהליך כולו ובחלק מהמקרים הגוף המארגן טוען שילווה את הפרויקט אך בפועל זה לא קורה. בכל אופן בסופו של תהליך אמור כל חבר בקבוצה להישאר עם נכם אחד או יותר. אם הפרויקט בכלל יוצא לדרך. אם ניקח את כלל קבוצות הרכישה, אזי הן מתחילות ברעש גדול, כנסים והחתמות, אך לבסוף חלק לא מבוטל מהן לא יוצאות לפועל. הסיבות? רבות, אך זה כבר שייך לניתוח מעמיק הרבה יותר על קבוצות רכישה.
 
קבוצות רכישה מסוג זה קיימות כבר שנים רבות, בעבר לפני תחילתו של הטרנד, המטרה הייתה בנייתו של פרויקט מגורים שהכוונה שכל חבר בקבוצה יוותר עם דירה למגורים. ברוב המקרים איזו דירה, הייתה החלטה שהייתה נקבעת בהגרלה. מאז הישראלי הפיקח פיתח את השיטה ורוב האנשים שנכנסים לקבוצות רכישה עושים זאת מתוך פן השקעתי גרידא, וכך גם למעשה מתנהל השיווק, אמנם קבוצת רכישה אך יותר נראה כי אלו קבוצות השקעה. יתכן מאוד כי צעד של רכישת דירה דרך קבוצת רכישה ישתלם ויחסוך לכם הרבה כסף אבל יש גם סיכוי שלא, ובמקום רווח תישארו עם השקעה שאינה רווחית שלא לדבר על הפסדים לא עלינו.
 
השנייה היא קבוצת רכישה של משקיעים החוברים יחד להשקעה לשם השקעה המתוכננת מראש ובקפידה. ברוב המקרים קבוצות אלו לא מתארגנות באופן עצמאי אלה חוברות לחברות אשר להן אמור להיות הידע והניסיון בהקמת פרויקטים כאלו. על פי רוב אלו השקעות שמבוצעות מעבר לים. כך שחשיבות הגוף המארגן היא אפילו חשובה יותר.
 
שורה תחתונה אני לא ממליץ או משמיץ. אני טוען כי אחד הדברים אשר צריכים להנחות את המשקיע השוקל להשקיע את כספו, הוא עם מי בעצם הוא מבצע את ההשקעה. עם קבוצת אנשים זרים? עם קבוצת אנשים זרים שאמורים להיות מובלים ע"י יזם שהיכולות שלו מוטלות בספק? או שמא הוא הופך לחלק אינטגראלי מתוך בית, בית של משקיעים, שבו בעל הבית לוקח על עצמו את ההובלה של הקבוצה ורואה עצמו כאחראי למשקיעיו ולהצלחת המיזם אותו הוא שיווק.
 
HGS פועלת בשיווק של השקעות בבולגריה. אנו מחברים יחדיו קבוצות משקיעים אשר חוברים אלינו כשותפים במיזמי נדלן אשר המטרה היא בראש ובראשונה ניהול קפדני של הפרויקט מהשלב הראשון עד סופו של התהליך קרי הרווח, דרך מקסום הרווח למשקיע תוך נקיטת משנה זהירות באופי ההשקעות אותם אנו משווקים ומנהלים.
 
HGS בהגדרה שלה וכמוטיב ראשי במניפסט העסקי שלה, רואה את עצמה לא אחר מאשר בית של משקיעים. מעבר ליכולות, לניסיון, לאמינות ולרצינות בה הדברים מתנהלים. כבית של משקיעים הדלת שלנו פתוחה תמיד לשאלות, הבהרות ואפילו תלונות אם יש. קבוצת המשקיעים שלנו שותפים ומעורבים באופן מלא ושקוף בפעילות החברה, יכולים אפילו במקרים רבים מאוד להשמיע את דעתם ולהשפיע באופן אישי על החלטת כאלו או אחרות. אם תשאל כל משקיע שלנו את תחושתו, הדבר הראשון שהוא יגיד זה שהוא מרגיש בבית. בית של משקיעים כבר אמרנו?
 
מאמר נוסף בנושא קבוצות רכישה:
 
שלושת הסכנות הגדולות בביצוע עסקה דרך קבוצות רכישה.
מאמר חשוב לכל מי שנמצא לפני עסקה כזו.
המאמר נכתב ע"י ברברה פז HGS GROUP ISRAEL