השקעות מניבות בנדלן חו"ל

 שמי נפתלי (תולי) הלוי, יזם מזה מספר שנים בתחום הנדל"ן בארץ ובחו"ל, יוזם ומקים פרויקטים גדולים בבולגריה.

השקעות מניבות זה מה שמניע אותי ועולם השקעות נדל"ן תמיד הקסים אותי כך שבמרוצת השנים תמיד מצאתי את עצמי נמשך לשם. את כלל ההשקעות אשר ביצעתי, ביצעתי בהון עצמי שלי, תוך נטילת סיכונים כלכליים לא מבוטלים מחד, ומאידך ציפייה לרווח לא מבוטל בבואו של יום. כמו רבים התחלתי ורכשתי נכס מניב או בפשטות דירה להשקעה.
ההשקעות אותן ניהלתי, והרווח בצידן יצרו בליבי רצון עז להגדיל את ההשקעות, להרים מיזמים אשר ההון הנדרש להם אינו בגדר יכולתי הכלכלית.
לשם כך התחלתי ופניתי לקרובים ביותר אלי אשר שמעו על השקעותיי האישיות ועל הרווחים הנאים אשר גרפתי בצידן.
אך ככל שנפגשתי עם מספר רב של משקיעים נוכחתי לדעתי כי הרווח אינו המטרה היחידה, וככל שיכולתו הכלכלית של המשקיע גדולה יותר, הרי סכום ההשקעה המבוקש / הנדרש הופך אט אט לנושא משני לחלוטין.
תחילה נוכחתי לדעת כי למרבית המשקיעים כלל אין כל ידע ו/או מידע אודות מרבית ההשקעות אשר הם מבצעים, שכן מטרתם היא דווקא לשמר את ערך קרן הכסף בלבד, כאשר הרווח כלל אינו מדבר אליהם ומטרתם ברכישת נכס מניב זו היא "להבטיח את עתיד ילדיהם" בלבד.
 
אם כן, מה מניע משקיע להשקיע דווקא בנכס מניב או במיזם זה או אחר???
 
ניסיוני מלמד אותי כי בבואו של המשקיע לבחור בנכס מניב או בכלל השקעות מניבות אחרות, דווקא הקשר ליזם הוא זה אשר מניע את המשקיע להפקיד את מיטב כספו בידי זר, ובמרבית המקרים בידי.
ככל שיש למשקיע את היכולת, הזמינות, האפשרות לבחון את תנאי ההשקעה בסמוך למקום ההשקעה, הסבירות היא כי המשקיע יחליט בתום מו"מ אכן להשקיע.
מרבית המשקיעים אשר עימם שוחחתי התקשו באופן טבעי לעכל את כלל פרטי ההשקעה במועד הפגישה הראשונה, ואולם רבים מהם כלל אינם מעוניינים בפגישה נוספת, אלא יש להם "מספר שאלות קטן" אשר לצורך בירורן כלל אין צורך להפגש, לשם כך אני תמיד דואג למסור לכל מי אשר אני פוגש את מספר הטלפון הנייד שלי.
 
מרבית המשקיעים אשר הנם סמוך לגילי (אשר אינו צעיר כפי הנראה) ותחומי עניין משותפים, מעידים על אופיו של אדם אף הם גורם אשר מניע משקיעים רבים לתת בי ובמיזם את הביטחון ולהשקיע את כספם בנכס מניב עליו אני ממליץ.
העובדה כי אני עומד על כך שכל משקיע חייב לנסוע על מנת ולבחון את המסמכים מקרוב, לרבות היכרות עם כלל הנפשות הפועלות במיזם לרבות עוה"ד, אדריכלים, בעלי עניין ושמיעת כלל המעורבים בפרויקט, לא אחת מניחה את ליבו של המשקיע בהשקעתו ואף גורמת לעיתים להגדיל את סכום ההשקעה.
 
הנני סבור כי הרכיב האחרון והחשוב ביותר הוא תחושת המשפחתיות. היא זו אשר גורמת למשקיע לחוש נינוח עם ההשקעה, אני מתוך אופיי שלי דואג לזמן את כלל המשקיעים מעת לעת לישיבות העבודה אשר מתבצעות בחברה, מידע את המשקיעים ככל האפשר על ההתקדמות של המיזם, ובכל חג להזכיר למשקיע כי אני מעריך את האמון אשר נתן בי ובחברה, וכמובן דואג לידע את כלל המשקיעים על כל מיזם חדש אשר יוצא לדרך.
 
באמצעי זה אני סבור כי אני יוצר לעצמי ולכלל המשקיעים משפחה חדשה אשר בה איש איש בצד ההשקעה אף תורם מזמנו ומידיעותיו למען המשפחה, למען ההשקעה והמיזם.
יתרת הרכיבים הטבעיים הקיימים בכל השקעה אשר בהם יש רכיבי מס, רווח וכל אשר ביניהם נוכחתי לראות כי הפכו משניים ואינם בסדר העדיפות הראשון של כל משקיע.
  
שינוי קו מחשבה זה הנו נובע מתוך התנהלותי ומתוך אופיי ואופיים של אלו אשר אני מבקש סביבי, וכלל נתונים אלה הם אשר הובילו אותי למקום בו אני נמצא היום, יזם העומד בראש מספר רב של מיזמי נדל"ן גדולים ועוד מס' פרויקטים עתירי ממון ועתיד.
אני מקווה כי באמצעות מס' מילים אלה על עצמי ועל דרך האמונה בה אני פועל הצלחתי להעביר מסר כי השקעה אינה עניין של סכום השקעה ורווח נלווה לה אלא בהשקעה יש רכיבים רבים ונוספים אשר דווקא הופכים את סך ההשקעה והרווח לנושא שולי לחלוטין.
 
בבואכם לבחון השקעות מניבות בארץ או השקעות מניבות בחו"ל בין אם זה פרויקט יזמי, קבוצת רכישה, או אפילו נכס מניב כמו דירה להשקעה, הגוף איתו אתם בוחרים לקשור את עתידכם הוא נכס מניב בפני עצמו.
 
התחלתי בצעירותי ורכשתי דירה להשקעה, היום אני בית למשקיעים.
 
נפתלי הלוי, נשיא
 
HGS