נשים כסף ונדלן - דל-יה ליבוביץ מנצור

 
היי ברברה
 
השקעה בנדל"ן הינה השקעה כספית, ולכן חשובים לי התפוקות מהשקעה זו, כמו מכל השקעה אחרת, שעושה או אעשה. בעיסוקי, יועצת ארגונית ומאמנת עסקית, בכל עסק אני מלמדת כי יש לקבל החלטות רציונאליות, לבדוק תשומות ותפוקות, גם אני קיבלתי החלטה זו בתהליך מסודר, רציונאלי, של איסוף נתונים, בדיקה והשוואה של פרויקטים שונים בארץ ובחו"ל. בתהליך קבעתי לעצמי עוד מספר קריטריונים,
בנוסף לתפוקות, החשובים לי כגון ביטחון, אמינות ושקיפות מידע - תקשורת פתוחה עם שותפים ובעלי עניין. אלו קריטריונים שאצלי יוצרים שקט נפשי, ומהיכרותי את נפש האדם, יוצרים שקט נפשי אצל מרבית בני האנוש. ההחלטה להשקיע בפרויקט של HGS בבולגריה התקבלה כי חשתי שאני באינטראקציה עם קבוצה אמינה, ישרה ומהמנה, כל הנתונים מוצגים באופן ישיר ושוטף- שקיפות מידע, עונים על כל הקריטריונים ואני מקבלת שקט ושלווה.
 
את שואלת האם פחדתי? אני חושבת שנכון לשאול האם אני פוחדת? כן!
 
כל משקיע שיומר כי אינו מפחד הרי אחשוד בו שאינו דובר אמת. פחד במצב של קבלת החלטה בתנאי אי וודאות הינו חלק מכללי המשחק ואולי אף חלק מהריגושים המניעים לתהליך זה. יחד עם זאת אומר כי אני מודעת לפחד הקיים בי ואיני מוכנה לתת לו לשלוט בחיי ובמעשיי בכל הקשור להתנהלות כספית. מי שמכיר אותי או רואה את תמונתי ואת השיער הלבן בראשי, לא איני צובעת אני טבעית! אספר כי השתתפתי במספר הרצאות ופגישות, בפורמים של נשים, העוסקות בניהול תקציב- כסף, ולא הבנתי מדוע הגישה של נשים לכסף שונה מגישת הגברים. כיום אני מבינה כי גישה זו מושרשת בנו מגיל צעיר ואני, שגדלתי בבית של נשים, יודעת כי קיבלתי חינוך שאישה יכולה לנהל את חייה, כולל חייה הכלכליים פיננסיים, בחוכמה, ללא צורך בתלות כלשהי בעצות או תמיכה חיצוניות, של הגברים. כן אפשר לקבל סיוע מקצועי, כמו גם בתחומים אחרים, אולם לוו דווקא מגבר ולא רק כי אני אישה, אלא כי חסר לי ידע מקצועי. ואת זה אני עושה כשיש צורך בכך. אני גאה במורשת זו ואף העברתי אותה לביתי, ומעבירה אותה לכל אישה או גבר שפוגשת, בכל אינטראקציה עסקית או חברתית. גם בלימודיי הרחבתי את הידע הפיננסי שלי, לא פעם המרצים שלי היו מופתעים מיכולת הניתוח שלי וההבנה הכלכלית, זה אפשרי!
 
ועוד מילה על פחד, יש הרבה תחומים בחיים המפחידים אותי, לנהוג, לחצות כביש, לטייל בשבילי הארץ וכו'. אני "מסתכלת לטייגר/לנמר בעיניים" ויודעת כי המטרה היא להתגבר על הפחד כדי שלא ישבש לי את החיים. התהליך מוביל לתוצאות, אני רואה הוכחות רבות בחיי וכן אצל מתאמנים שלי, אך צריך לעשות זאת עם ניתוח סיכונים ולא בעיוורון מוחלט.
  
צפי הרווחים בנדל"ן הוא גבוהה בדרך כלל, האם אחוזי הרווח בפרויקט שלנו הינו חלומי? לא יודעת. יחד עם זאת אומר כי הרווחים יכולים לשמש להשקעה נוספת או למימוש לחיים האישיים, לשפר את איכות ורמת החיים האישיים והמשפחתיים, הגיע הזמן.
לנשים החושבת על השקעות בנדל"ן אשמח לומר נדל"ן זה אפיק נוסף בהשקעה, קחו יועצת מקצועית בנושא השקעות, בדקו את האלטרנטיבות בהתאם לקריטריונים שאתן מציבות ולכו על זה, בהצלחה!
עוד אוסיף כי בכל מצב יש פחד מהבלתי נודע. כמאמנת, ממליצה לראות את הפחד, להבין כי יש לו נטייה לגדול בתוכנו, להשתלט ולתפוס נפח רב בחוויה שלנו. כשהפחד משתלט על חיינו, מפעיל אותנו, מכתיב לנו את תפיסות החיים הגורמות להתנהגותינו, ללא מודעות והבנת תהליכי קבלת ההחלטה, אנו משותקות, אין לנו שליטה על חיינו ועל מעשינו, אנחנו כלואות והסוהר, הפחד, אכזרי מאוד וקיצוני. יש שיומרו כי במצב זה אני מזדהה עם הפחד ולא יכולה להפריד ביני ובינו, וכל עולמי מושפע מהפחד – העדשות הכהות. וכאן מגיע הטיפ – החושך יופר עם אור הנר הקטן ביותר, והפחד יתפוגג ברגע שנישיר מבט – "נסתכל לטייגר/לנמר בעיניים", ונבין מה צורתו ומה אופיו, לא להתרחק, אלא ההפך להתקרב ולהתיידד עם הפחד, להכירו טוב ולעומק, וראה זה פלא הוא נעלם! אין צורך ללכת רחוק, להתחיל עם צעד קטן, להיות עקבית ולהתמיד, להמשיך בדרך עם עוד צעד קטן, והשינוי הגדול, המיוחל, יגיע. השינוי הגדול ביותר הינו איכות החיים שלנו- האושר, השלווה, ההצלחה (גם הכספית והכלכלית) שאני מייחלת לעצמי ולכל הנשים!
להתייעצות או החלפת רשמים אשמח לשוחח אתכם או לקבל דוא"ל, לפי פרטיי המופיעים מטה.
 
 
דל-יה ליבוביץ מנצור
יועצת ארגונית
מאמנת עסקית ואישית
054-2200078