פלובדיב בולגריה

לעיר פלובדיב פוטנציאל כלכלי אדיר ושוק הנדלן בפלובדיב טרם נתן את הקפיצה הגדולה. אנו מזמינים אתכם ללמוד עוד על הפרויקטים שלנו בעיר, אשר מבטיחים למשקיע תשואה של 209% בזכות התנופה הכלכלית והעובדה שאנחנו היינו שם קודם...
 

 
פלובדיב ממוקמת 120 ק"מ מדרום לסופיה, על גדות נהר המריצה. פלובדיב היא אחת הערים העתיקות באירופה, עיר תיירותית עם רובע היסטורי מפורסם, הכולל אמפיתיאטרון רומי ייחודי, ארכיטקטורה צבעונית ורומנטית.
  • העיר פלובדיב היא העיר השנייה בגודלה בבולגריה, עם כ- 800,000 תושבים במחוז, וצפי להכפלת כמות התושבים בעשור הקרוב. הסיבה לגידול בכמות התושבים הינה ההגירה החיובית אל העיר בנובעת מיצירת עוד ועוד מקומות תעסוקה.
  • לפלובדיב יתרון גאוגרפי מדהים שכן 3 עורקי תחבורה ראשיים ביבשת אירופה עוברים דרך פלובדיב והיא העיר המקשרת בין מזרח ומערב אירופה ואסיה. לכן ממשלת סין למשל, משקיעה בלי סוף בפרויקטי תחבורה בבולגריה.
  • פלובדיב משקיעה רבות בפיתוח תשתיות מסחר, תחבורה ותעשייה מודרניים בעידוד ותמיכה כספית של האיחוד האירופאי. זוהי עיר בתנופת השקעות הכוללות שיפוץ שדה התעופה להרחבת מסלולים והקמת טרמינל חדש לכקראת כניסתן של הטיסות המוזלות, הקמת פארקים טכנולוגיים ושטחי מסחר ענקיים. 3 קניוני ענק נפתחו בפלובדיב לאחרונה (חלקם נבנו בהשקעות ישראליות).
  • בפלובדיב הוכרו מרכזים לוגיסטיים בינלאומיים כפטורים ממס ולכן חברות ענק משתמשות בה כפרוזדור להעברת סחורות.
 
                                     
 
            
 
 
 
             
 
 
 
 
מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, השלים ביקור בן יומיים בעיר פלובדיב ונדהם מעומק ההיסטוריה ויופי האדריכלות של העיר העתיקה
 
"אני מתרשם מאוד מהמורשת ההיסטורית של פלובדיב מן העת העתיקה אל המודרניות, האמפיתיאטרון, הכנסיות ובתי המאה ה-19 ששוקמו בפרויקט אונסקו. אלה הם ערכים משותפים עבור האנושות כולה והם חייבים להישמר גם לדורות הבאים. אני מעריך את המאמצים של ממשלת בולגריה, אונסקו, האיחוד האירופי ומושל מחוז פלובדיב, לשמר את העושר הזה," כתב באן קי-מון, בספר האורחים של הבית העתיק Balabanova, אחד המונומנטים האדריכליים המדהימים בפלובדיב העתיקה, כפי שהוצג באתר www.Plovdiv online.com .
 
ביקורו של באן מרשים במיוחד משום שהוא מזכ"ל האו"ם הראשון המבקר בבולגריה לאחר התקופה הקומוניסטית.
 
    http://www.novinite.com/view_news.php?id=127996
 

 
 
  
סרטון